BAŞLARKEN

Prof. Dr. İrfan Erdoğan

İlkokul adı üstünde ilk okuldur. En kalıcı öğrenmenin gerçekleştiği kademedir. Temellerin atıldığı dönemdir. İlk bilgiler bu kademede kazanılır. Karekter de büyük ölçüde ilkokulda inşa edilir.

*

Bu minvalde ilkokulda öğretmen olmak önemlidir. Aynı ölçüde ilkokula devam eden çocuğun ebeveyni olmak da önemlidir. Bu nedenle ilkokulla özel olarak ilgilenmek gerekir.

*

İşte bu nedenle sınırları ilkokul ile belirlenmiş olan bu sitenin açılmış olmasını önemli bir adım olarak görüyorum.

*

Çünkü pedagojinin kökü ilkokula dayanır. Gelmiş geçmiş büyük otoritelerin çoğu öğrenme ve öğretme ile ilgili teori ve teknikleri ilkokulu temel alarak geliştirmişlerdir.

*

Sitenin kurucusu arkadaşım Doç. Dr.Muhammet Baştuğ’u ve ekibini tebrik ediyorum. Bu platform sayesinde eğitim, öğretim ve öğrenmeye dair çok işlevsel bilgiler paylaşacaklarına inanıyorum. Anne babalıkla ve öğretmenlikle ilgili çok önemli bulgu ve öneriler sunacakları kanaatini taşıyorum.

*

Bu vesileyle yayın hayatına yeni başlayan bu sitenin özellikle çocuklarımız için yaşam ve öğrenme yolculuğunda anlamlı katkılar sağlamasını diliyorum. Ve içtenlikle inanıyorum ki; ana teması itibarıyla ilkokulla sınırlanan bu site vesilesiyle elde edilecek bilgi ve tecrübelerin de sınırsız etkisi olacaktır.

Hayırlı ve uğurlu olsun…

Prof. Dr. İrfan Erdoğan

View Comment (1)
  • Hayırlı olsun. Rabbim emeklerinizi zayi etmesin. Her zaman muvaffak olursunuz inşaallah

Leave a Reply

Your email address will not be published.