İlkokul Rehberi Nedir?

İlkokul rehberi sitesi, ilkokul temalı kurulmuştur. Site öncelikle ilkokul öğretmenleri ve ebeveynlerinin güncel öğrenme ihtiyaçlarına yönelik hazırlanmıştır.  Sitede yer alan yazılar ve içeriklerle, ilkokulun iki önemli ayağı olarak öğretmenler ve ebeveynlere bilgi edinme ve bilgiyi paylaşma ortamı sağlama amaçlanmıştır.

Günümüzde bilginin arttığı, herkes tarafından sürekli ifade edilmektedir. Bununla birlikte, bilgi kirliliğinin de arttığını gözlemliyoruz. Özellikle dijitalleşmeyle birlikte çok sayıda bilgi paylaşımı yapılmakta ve bu bilgilerin zaman zaman çeliştiğini görmekteyiz. Hatta zaman zaman hangisine inanalım gibi sözler duyuyoruz.  Bundan dolayı ilkokul öğretmenlerimize ve ebeveynlerimize, bilimsel veriler ışığında en doğru bilgileri ulaştırmayı hedefliyoruz.

Bu noktadan hareketle öğretmenlerimize,

Mesleki gelişimlerini destekleyici ve ufuk açıcı yazıları burada paylaşmaya devam edeceğiz.

Ebeveynlerimize ise okul dışı ortamlarda çocuklara nasıl destek verecekleri konusundaki bilgileri ve ilkokul velisinin bilmesi gerekenleri burada paylaşmaya devam edeceğiz.

Sitenin dinamik ve etkileşimli olmasını umuyoruz. Bu amaçla öğretmenlerimizin ve ebeveynlerimizin merakları, soruları bizler için çok değerlidir. Özellikle merak ettiğiniz konuları, bilmek istediklerinizi bizimle paylaşırsanız, hep birlikte öğrenme ve bilgiyi deneyimleme şansımız olacaktır.

Sitede ebeveynler ile ilgili yazılar, ebeveyn başlığı altında; öğretmenlerimizle ilgili yazılar ise ilkokul öğretmenleri başlığı altında yer alacaktır.

İlkokul rehberi sitesinin öğretmenlerimize daha iyi bir öğretmen olmaları için; ebeveynlerimize ise daha doğru ebeveyn olma yolunda katkı sağlamasını umuyoruz.

İlkokul Rehberi Sitesi hiçbir şekilde kâr amacı gütmemektedir.

Doç.Dr. Muhammet BAŞTUĞ

İlkokul Rehberi Sitesi Kurucusu ve Editörü