Nisan Ayı – Ebeveynlerin Çocuklarıyla İzleyebileceği Film Önerileri

Yazar: Birsen TARHAN

Imagine That (Hayal Et)

Yapım yılı: 2009

Türü: Komedi/Dram

Finans dünyasındaki bir kaybedenin öyküsünün aktarıldığı bu filmde, tepetaklak olan kariyerini düzeltmek için kızının hayallerinden yardım alan komedyen Eddie Murphy’nin performansına dayalı bir filmde  “Ya kızımın hayalleri, benim başarımın sırrıysa?” sorusunun peşinden gidecek olan Evan’ın kariyerindeki değişime tanık olacaksınız.

Filmin değerleri: Aile sevgilisi, hayallerin peşinden gitmek, çocukların yaratıcılık gücüne inanmak ve desteklemek

Free Willy (Özgür Willy)

Yapım yılı: 1993

Türü: Dram/Macera

Filmde, açık denizdeki ailesinden uzakta büyük bir park havuzunda yaşayan Orka balığı ile onun duygularını anlayan Küçük Jesse’nin duygu yüklü arkadaşlığı anlatılıyor. 

Filmin değerleri: Hayvan sevgisi, vefa, sadakat, dostluk

Heidi

Yapım yılı: 2015

Türü: Aile

Tüm yetişkinlerin tanıdığı ve sevdiği Heidi’yi çocuklarınızla birlikte tekrar izlemeye ne dersiniz? Heidi’nin zekası, neşesi, sevgi dolu kalbi ve masumiyeti çocuklarımızın da hayatında bizlerde olduğu gibi unutulmaz izler bırakacaktır.

Filmin değerleri: Dostluk, sevgi, arkadaşlık, aile bağları

Stuart Little  (Küçük Kardeşim)

Yapım yılı: 1999

Türü: Komedi / Macera / Animasyon

Film, ünlü aktör Michael J. Fox’un seslendirdiği, küçük fakat dev gibi bir yüreğe sahip olan küçük fare Stuart’ın kendi kimliğini ve ait olduğu yeri araması sırasında başından geçenleri konu ediyor.

Filmin değerleri: Umut etmekten ve hayal kurmaktan vazgeçmemek,  yasaklar ve yanlış yollar ne kadar cazip olursa olsun doğrudan sapmamak